تشكیل كمیته مشترك بیمه و تعاون در دستور كار

تشكیل كمیته مشترك بیمه و تعاون در دستور كار كاروخدمت: نشست مشترك رئیس كل بیمه مركزی با دبیركل اتاق تعاون، مدیران عامل اتحادیه ها و كمیسیون ها با هدف بررسی مشكلات و چالش های بیمه ای بخش در اتاق تعاون ایران اجرا شد.به گزارش کاروخدمت به نقل از اتاق تعاون ایران، ماشاء الله عظیمی دبیر کل اتاق تعاون ایران در نشست با رئیس کل بیمه مرکزی، تشکیل کمیته مشترک بخش تعاون و بیمه، پوشش بیمه ای برای بازار سرمایه همین طور مجوز تشکیل یک شرکت ۱۰۰ درصد تعاونی را پیشنهاد نمود.
غلامرضا سلیمانی امیری رئیس کل بیمه مرکزی در جمع تعاونگران، توضیحاتی در مورد وضعیت بیمه و خدمات گسترده بیمه ای ارائه کرد و اظهار داشت: بیمه با تعاون تعریف می شود، چونکه از تجمیع سرمایه های خرد، از خطرات بزرگ جلوگیری می کند.
وی اضافه کرد: در کشور ضمن نیاز به صنایع مادر، به کسب و کارهای کوچک و متوسط SME ها برای ایجاد و گسترش اشتغال نیاز است و مصداق بارز SME ها تعاونی ها هستند.
وی افزود: از آنجایی که ۸ درصد GDP تولید ناخالص داخلی کشور در بخش تعاون است، اتحادیه ها و تعاونی ها می توانند با قدرت با شرکت های بیمه ای مذاکره کنند.
وی در بخش دیگری از این جلسه، اظهار داشت: همکاری در دو بخش بیمه مرکزی و تعاون می تواند توسعه یابد و بسیار علاقمندیم که در زمانی که نرخ ها تعیین می نماییم یا ضریب نفوذ را افزایش می دهیم، از اتحادیه ها و تعاونی ها هم کمک بگیریم.
سلیمانی امیری اشاره کرد: نقش بیمه به صورتی است که می تواند تولید، صادرات، ساختمان، خدمات و… را بیمه کرده و از طرف دیگر در بازارسرمایه، بازار پولی و تولید نیز فعالیت کند، بطوریکه هم اکنون ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بیمه انجام شده است.
وی در سفارش به تعاونگران، اظهار داشت: فروشگاه های تعاونی و اتحادیه های می توانند از بیمه اعتباری استفاده کنند.
سلیمانی امیری با استقبال از تشکیل کارگروه مشترک بین اتاق تعاون و بیمه مرکزی، اظهار داشت: این کمیته می تواند مشکلات و چالش های بخش را احصا و راهکارهای متناسب ارائه نماید.
در قسمتی از این جلسه، مشکلات بیمه محصولات کشاورزی عنوان شد، بگفته رئیس کمیسیون کشاروزی و صنایع غذایی اتاق تعاون، ۷۵ درصد تولید محصولات کشاورزی در اختیار بخش تعاون است و تولیدات کشاورزی جز کالاهی با ریسک بالا شمرده می شود. ارسلان قاسمی افزود: بیمه های تجاری مشتاق حضور در این بخش نبوده و تنها صندوق بیم محصولات کشاورزی عهده دار بیمه این محصولات است.
سلیمانی امیری با اشاره به بازدید از صندوق بیمه محصولات کشاورزی اظهار داشت: پرتفوی این صندوق حدود ۳ هزار میلیارد تومان است که حدوداً ۲ درصد از کل پرتفوی صنعت بیمه است. وی افزود: در جهان محصولات کشاورزی زیر نظر بیمه های جنرال (تجاری و عمومی) قرار دارند.
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه بیمه محصولات کشاورزی صندوق کوچکی است، اشاره کرد: بیمه مرکزی آمادگی دارد که به صورت اتکایی با این صندوق همکاری کند و ما از قرارگیری این صندوق در زیر مجموعه بیمه مرکزی استقبال می نماییم. وی اشاره کرد: نظام بیمه در محصولات کشاورزی با یارانه دولت پویا نخواهد بود.
وی در مورد مشکلات بیمه ای تاکسیرانی بیان داشت: قبل از این برای کمک به صاحبان تاکسی نسبت به سایر خودرو ها تخفیف ۱۰ درصدی پیش بینی شده است و سایر چالش های این حوزه باید با بررسی و احصا شود.
رئیس کل بیمه مرکزی درباب مشکلات بیمه ای حمل کالای صادراتی در مبدا و مقصد نیز قول پیگیری و اقدام مؤثر داد.
در این جلسه تشکیل کمیته تخصصی متشکل متخصصان بخش تعاون و بیمه مرکزی مصوب شد.


منبع:

1399/08/17
19:10:50
5.0 / 5
1495
تگهای خبر: اشتغال , بیمه , تخصص , تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید