هشت هزار شغل با تسهیلات خسارت كرونا در استان سمنان تثبیت می شود

هشت هزار شغل با تسهیلات خسارت كرونا در استان سمنان تثبیت می شود به گزارش كاروخدمت، ایرنا- مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان سمنان اظهار داشت: اعطای تسهیلات جبران خسارت كرونا هشت هزار و 108 شغل را در استان تثبیت و از بیكاری كارگاران جلوگیری می كند.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، اسماعیل غنیان روز سه شنبه به رسانه ها اضافه کرد: مهلت نام نویسی بنگاههای اقتصادی که به علت شیوع کرونا گرفتار صدمه شدند برای دریافت تسهیلات حمایتی تا آخر مهر ماه بود.
وی اظهار داشت: فرآیند اعطای تسهیلات تا آخر آبان تمام می شود که برپایه ارزیابی های انجام شده روند اعطای تسهیلات به واحدهای متضرر ناشی از انتشار کرونا ویروس تا آخر آذر سال جاری ادامه می یابد.
وی اضافه کرد: در استان سمنان پنج هزار و ۴۴۰ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی برای دریافت تسهیلات حمایتی ثبت نام کردند که در مجموع تسهیلاتی که باید به این واحدها پرداخت گردد ۷۹۰ میلیارد ریال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان افزود: با اعطای این میزان تسهیلات اشتغال هشت هزار و ۱۰۸ نفر در استان تثبیت و از بیکاری کارگاران جلوگیری می شود.
غنیان خاطرنشان کرد: تابحال سه هزار و ۱۲۸ واحد، مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی دریافت نمودند که پرداخت این میزان تسهیلات، باعث تثبیت اشتغال چهار هزار و ۲۵۶ کارگر شد.
وی ضمن اشاره به اینکه شهرستان های شاهرود، سمنان و گرمسار تا کنون بیشترین تسهیلات را در استان سمنان دریافت نمودند، اظهار داشت: بانکهای ملی، تجارت و ملت بیشترین پرداختی را داشتند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بیان نمود: ۴۳ درصد گیرندگان تسهیلات حمایتی از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجوز داشتند، ۲۰.۵ درصد دریافت کنندگان تسهیلات در ارتباط با بخش راه و شهرسازی و ۷.۵ درصد در ارتباط با زیرمجموعه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بودند.

 


منبع:

1399/08/27
13:31:40
5.0 / 5
1031
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید