معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری :

نرخ بیكاری در روستاها 2 و چهار دهم درصد كاهش پیدا كرد

نرخ بیكاری در روستاها 2 و چهار دهم درصد كاهش پیدا كرد معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت كه با مجموعه اقدامات اشتغالزایی انجام شده در روستاها، نرخ بیكاری در این مناطق ۲.۴ درصد كاهش یافته است.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، محمد امید روز سه شنبه در مراسم افتتاح سالن ورزشی چند منظوره روستای " اتو " شهرستان سوادکوه در استان مازندران یکی از عوامل اثرگذار بر توسعه اشتغال روستایی را بهره مندی از سرمایه صندوق توسعه ملی معرفی نمود.
وی با بیان این که دولت تابحال حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستائیان برداشت و پرداخت کرده است، اظهار داشت که دولت برای توسعه اشتغال روستایی مجوز برداشت حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی را دارد.
امید عنوان کرد: با اقدامات انجام شده و سرمایه گذاری مبالغی که از صندوق ملی برداشت شده، نرخ بیکاری در روستاهای کشور ۲.۴ درصد کاهش یافته و سهم اشتغال روستاییان در سبد اشتغال از پنج درصد به ۳۰ درصد افزایش یافته است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در بخش اشتغال روستایی اقدامات مناسبی انجام داده است، اظهار داشت: حدود ۲۰۰ هزار اشتغال روستایی در کشور بوجود آمده است و حدود ۸۰ هزار واحد اشتغال زا در کشور از این طریق به راه افتاده است.
وی بر تداوم برنامه های اشتغال زایی در روستاها تصریح کرد و اضافه کرد: دولت تدبیر و امید تابحال اقدامات بزرگی در روستاها انجام داد که همچون آن نزدیک به ۹۵ درصد کل روستاهای کشور از نعمت گاز برخوردار شد، با اینکه در بعضی از روستاهای استان های کشور برخورداری از گاز طبیعی به ۱۰۰ درصد هم رسیده است.
امید اظهار داشت: بهره مندی روستاهای کشور از مخابرات روستایی و شبکه ملی اطلاعات هم به حدود ۹۸ درصد رسیده است، در بخش آبرسانی هم نزدیک به ۸۰ درصد روستاهای کشور از شبکه آب شرب سالم برخوردار می باشند.
وی تصریح کرد که دولت تصمیم دارد بخش گاز و آی تی پیش از اتمام دوره فعالیتش به ۱۰۰ درصد برساند.منبع:

1399/08/30
21:59:29
5.0 / 5
921
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید