اختصاصی كاروخدمت؛

تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای اشتغال در روستاهای استان تهران

تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای اشتغال در روستاهای استان تهران به گزارش كاروخدمت تهران_ ایرنا_ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی به اشتغال در روستاهای این استان اطلاع داد و اعلام نمود: هدایت بخشی از اعتبارات ارزش افزوده فرمانداری ها به سمت اشتغال روستایی باعث رشد فرصت های شغلی در روستاها می شود.


حشمت الله عسگری روز چهارشنبه در اینباره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نگاه ما به توسعه روستایی باید همه جانبه نگر باشد و صرفاً نگاه تک بعدی نمی تواند ماندگاری روستاییان را در روستا تضمین کند.
وی توجه به تولید و اشتغال در روستاها را باعث ارتقا سطح معیشتی روستاییان دانست که این امر روستاها را بعنوان قطب مهم تولید حفظ خواهد نمود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری افزود: با عنایت به پیشبینی های لازم صورت گرفته در برنامه توسعه ششم و قوانین بودجه سالیانه ۱۰ درصد از ارزش افزوده واریزی به حساب فرمانداری ها و دهیاریهای استان را می توان در جهت اشتغال روستاییان و رونق تولید مورد استفاده قرار داد.
به گفته وی؛ این مورد تابحال مغفول مانده که با تدابیر اندیشیده شده این حجم از اعتبارات که رقمی بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان در سال خواهد بود بعد از طی مراحل قانونی و تفاهم با بانک عامل وارد عرصه تولید و اشتغال روستایی خواهد شد.
عسگری همینطور به ظرفیت استفاده از اعتبارات آلایندگی برای برخی طرح های اشتغال زایی شهری و زیست محیطی اشاره نمود و اظهار داشت: این مورد هم در دستور کار قرار خواهد گرفت.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا؛ استان تهران بیشتر از یک هزار روستا دارد که حدود یک میلیون جمعیت استان در روستاها زندگی می کنند.منبع:

1399/09/06
17:09:15
5.0 / 5
1530
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید