ثبت نام متقاضیان دریافت وام یك میلیون تومانی كرونا شروع شد

ثبت نام متقاضیان دریافت وام یك میلیون تومانی كرونا شروع شد متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یك میلیون تومانی از امروز (سه شنبه) می توانند درخواست خویش را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال نمایند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، با گذشت سه روز از تعطیلی سراسری کسب و کارها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، حمایت های جبرانی دولت از معیشت خانوارها در دستور کار وزارتخانه های مرتبط قرار گرفت.
یکی از حمایت های جبرانی دولت پرداخت وام یک میلیون تومانی است.
چه کسانی وام یک میلیونی دریافت می کنند؟
برپایه اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همه افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند.
ازاین رو افراد دارای درآمد ثابت همچون کارمندان دولت، شرکتهای دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه پردازان سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.
در مجموع ۱۱ میلیون خانوار معادل ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تسهیلات یک میلیون تومانی دریافت می کنند.
روش درخواست وام
متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی فقط باید کد ملی خویش را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال نمایند.
ازاین رو در مرحله نخست، سرپرست خانوار یک هفته (۴ تا ۱۱ آذر) فرصت دارد کد ملی خویش را ارسال نماید.
به پیامک های ارسال شده دو هفته دیگر پاسخ داده می شود به صورتی که بعد از ارسال پیامک یک هفته دیگر زمان لازم است تا داده های اطلاعاتی پایش شود (از ۱۲ تا ۱۹ آذرماه) و در هفته سوم (از ۲۰ تا ۲۷ آذرماه) به پیامک های دریافتی مشمول با سرشماره v.refah پاسخ داده می شود.
شرایط بازپرداخت وام یک میلیون تومانی
تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد چهار درصد از محل باقی مانده منابع بسته جبرانی ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط ۳۰ ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهیانه خانوار خواهد بود.
ازاین رو کسر این اقساط از محل یارانه معیشتی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومانی است که دهم هر ماه به حساب سرپرست خانوار واریز می شود. مبلغ اقساط ۳۵ هزار تومان خواهد بود.
پایان آذرماه وام کرونا واریز می شود
وزارت تعاون اعلام نموده که وام یک میلیون تومانی اواخر آذرماه به حساب سرپرست خانوار مشمول واریز می شود.
وزارت تعاون طی اطلاعیه ای تاکیدکرد که هرگونه اطلاع رسانی درباره حمایت های معیشتی دولت از راه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه انجام می شود.
با عنایت به شرایط خاص، محدودیت های اعمال شده و لزوم رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، افراد از رجوع حضوری به این وزارتخانه، سایر وزارتخانه ها، سازمان ها و ادارات کل استانی اجتناب کنند.منبع:

1399/09/06
19:13:23
5.0 / 5
770
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید