بانك مركزی:

تسهیلات كرونایی به ۷۰ درصد از واحدهای معرفی شده پرداخت گردید

تسهیلات كرونایی به ۷۰ درصد از واحدهای معرفی شده پرداخت گردید به گزارش کاروخدمت بانک مرکزی اعلام نمود: از مجموع واحدهای معرفی شده به بانک ها برای دریافت تسهیلات در ارتباط با کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا، ۳۶۵ هزار و ۸۴۱ واحد معادل حدود ۷۰ درصد واحدها تسهیلات مذکور را دریافت کرده اند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از بانک مرکزی، بر مبنای مصوبات ستاد کرونا مقرر شده برای کمک به صاحبان کسب و کارهایی که به علت شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود گرفتار مشکل شده اند، با ثبتنام متقاضی در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید سامانه مذکور و معرفی به بانک، تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد پرداخت گردد.
برپایه این گزارش، تا تاریخ ۱۰ آذرماه افزون بر ۵۳۳ هزار و ۷۵۲ واحد به بانکهای عامل معرفی شده اند که تابحال ۳۶۵ هزار و ۸۴۱ واحد تسهیلات مذکور را دریافت کرده و پرونده بقیه واحدها هم در دست بررسی و تکمیل مدارک و وثایق است.
همه واحدهای مذکور تا تاریخ اشاره شده به شعب بانک ها و موسسات اعتباری عامل مراجعه نموده اند که از این تعداد، ۳۶۵ هزار و ۸۴۱ واحد با میزان اشتغال ۶۲۰ هزار و ۹۳۱ نفر در مجموع مبلغ ۷۶ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، چندی قبل جلسه ای برای اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا به منظور بررسی عملکرد شبکه بانکی در عمل به مصوبات ستاد کرونا و اجرای «طرح اعطای تسهیلات به کسب وکارهای صدمه دیده از انتشار ویروس کرونا» و «تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران» برگزار و بر ضرورت تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات مذکور تاکید شد.منبع:

1399/09/14
20:36:20
5.0 / 5
1376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید