جزییات لایحه بودجه۱۴۰۰(۳۰)

معافیت حقوق تا سقف ۴ میلیون تومان از پرداخت مالیات

معافیت حقوق تا سقف ۴ میلیون تومان از پرداخت مالیات کاروخدمت: دولت در تبصره 12 لایحه بودجه سال آینده، سقف معافیت مالیاتی حقوق را چهار میلیون تومان پیشنهاد نمود.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، بند چهار تبصره ۱۲ لایحه بودجه ۱۴۰۰ به سقف معافیت های مالیاتی اختصاص دارد.
طبق این بند، افرادی که سالیانه ۴۸ میلیون تومان حقوق می گیرند از پرداخت مالیات معاف هستند.
همچنیت نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی شامل حقوق مزایا و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه بیست درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات ۲۵ درصد است.
طبق تبصره ۱۲ میزان معافیت مالیات سالانه مستغلات اشخاص فاقد درآمد موضوع ماده ۵۷ قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر درآمد مشاغل موضوع ماده ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم سالانه به مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال تعیین می شود.
دولت در لایحه پیشنهادی بودجه ۱۳۹۹، پیشنهاد داده بود که حقوق های سه میلیون تومان و کمتر از مالیات معاف شوند و با تصویب مجلس شورای اسلامی حقوق های سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف شدند.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس جمهوری، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
این لایحه بعد از تصویب در مجلس برای شورای نگهبان ارسال می شود تا به قانون تبدیل گردد و در سال آینده به اجرا برسد.1399/09/15
23:27:55
5.0 / 5
1278
تگهای خبر: مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید