شریعتمداری بر تحقق عدالت و فرصت برابر برای افراد معلول تصریح كرد

شریعتمداری بر تحقق عدالت و فرصت برابر برای افراد معلول تصریح كرد به گزارش کاروخدمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در قانون پشتیبانی از حقوق افراد معلول بر لزوم تحقق عدالت و برابری فرصت ها تاکید و دولت مکلف شده تا تمامی تلاش خویش را در جهت فراگیرسازی خدمات آموزشی، شغلی، بهداشتی و رفاهی به کارگیرد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در پیامی به مناسب ۱۳ آذر روز جهانی افراد دارای معلولیت، اضافه کرد: زمانی که نگاه ها با اندیشه های بلند پیوند یافته و اراده ها بر اساس ایمان شکل می گیرند، انسان ها به آن حد از خودباوری دست پیدا می کنند که حتی معلولیت جسمی هم نمی تواند آنها را از حرکت در راه پویایی و شکوفایی باز دارد.
وی ضمن گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت تصریح کرد: در شعار سال جاری روز جهانی افراد دارای معلولیت بر این حقیقت تاکید شده که دنیای بعد از شیوع بیماری کرونا، دنیایی با ثبات، دسترس پذیر و اطمینان بخش است، بدیهی است تحقق این شعار منوط به آن است که همه ما بعنوان یک شهروند، مدیر اجرایی یا قانونگذار به مسئولیت اجتماعی خود در قبال افراددارای معلولیت عمل کرده و هر کدام در حد بضاعت خویش برای بهبود کیفیت زندگی و مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت تلاش نماییم.
وزیر تعاون اظهار داشت: امروز جامعه ما به واسطه تحریم های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کووید-۱۹، دستخوش مشکلات بسیاری شده که همین مساله خدمت رسانی به گروه های دارای معلولیت را دشوار ساخته است، اما عبور پرافتخار از چالش های پیش رو با شکیبایی و وحدت ملی، ارتباط منسجم میان دستگاه ها و تلاش مضاعف امکان پذیر خواهد بود. نتیجه آن هم ساختن جامعه ای متعالی و دسترس پذیر است که افراد، صرف نظر از محدودیت های جسمانی دوشادوش یکدیگر برای پیشبرد اهداف آن تلاش می کنند.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، عقب ماندگی ذهنی، نابینایی، ناشنوایی و مشکلات جسمی حرکتی همه صفاتی است که در جامعه آماری به فرد معلول نسبت داده می شود معلولی که برای حضور در جامعه احتیاج به حمایت دارد.
براساس آخرین آمار سازمان بهزیستی، یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول در کشور داریم که سالیانه هم به تعداد این معلولان اضافه می شود.
منبع:

1399/09/17
09:13:12
5.0 / 5
1597
تگهای خبر: آمار , خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید