اسماعیلی :

پیگیری مجلس برای افزایش ۴۰ درصدی حقوق كارگران

پیگیری مجلس برای افزایش ۴۰ درصدی حقوق كارگران به گزارش کاروخدمت عضو فراکسیون کارگری مجلس اظهار داشت: مجلس زیر بار نمی رود که حقوق کارگران در سال آینده کمتر از 40 درصد افزایش یابد.ولی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ضرورت انطباق حقوق و دستمزد کارگران با نرخ تورم کشور، گفت: با توجه به این که نرخ تورم در طول سال متغیر است، لازم است که در میزان حقوق و دستمزد کارگران تجدید نظر شود.
وی بیان کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مدتی پیش جلسه ای را با مسئولان وزارت کار جهت بررسی وضعیت حقوق و دستمزد کارگران برگزار کرد و پیشنهاداتی دراین زمینه عنوان شد.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: با توجه به این که ما شاهد تغییر مداوم نرخ تورم هستیم، پیشنهاد بنده آنست که جلسات شورای عالی حقوق و دستمزد در سال دو بار برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران اجرا شود.
اسماعیلی اضافه کرد: همیشه رویه به این صورت است که حقوق و دستمزد کارگران فقط در ابتدای سال چند درصد افزایش می یابد اما در مقابل، میزان تورم در اواسط سال بسیار رشد می کند و چون تغییری در میزان حقوق و دریافتی کارگران اعمال نمی گردد، در نتیجه آنان نمی توانند زندگی عادی خودرا بگذراند.
عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیشنهاد بنده آنست که میزان حقوق و دستمزد کارگران در ابتدای سال افزایش یابد و در اواسط سال هم مجدداً تورم کشور بررسی شود و متناسب با تورم، حقوق و مزایای کارگران در ۶ ماهه دوم سال هم افزایش یابد.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون شاهدیم که قیمت کالاها خصوصاً کالاهای اساسی لحظه به لحظه افزایش می یابد و در این شرایط سفره کارگران هر روز کوچک تر می شود و باید دریافتی آنان متناسب با تورم موجود باشد.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ضرورت دارد که جلسات شورای عالی حقوق و دستمزد حداقل هر ۶ ماه یک دفعه برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران تشکیل گردد.
وی تاکید کرد: درخواست ما افزایش حقوق کارگران به میزان نرخ تورم و مطابق با قانون کار است، اما دولت به این قانون عمل نکرده است و ما به دنبال آن هستیم که افزایش حقوق کارگران در سال آینده طی دو مرحله صورت گیرد.
اسماعیلی گفت: حقوق کارگران امسال باید ۴۰ درصد افزایش پیدا کند و مجلس شورای اسلامی بطور قطع زیر بار نمی رود که میزان افزایش حقوق کارگران برای سال آینده کمتر از ۴۰ درصد باشد.


منبع:

1399/09/19
14:10:34
5.0 / 5
1228
تگهای خبر: كارگر , وزارت كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید