شریعتمداری خبر داد:

لوایح الحاق به 7 سند مصوب سازمان بین المللی كار تصویب گردید

لوایح الحاق به 7 سند مصوب سازمان بین المللی كار تصویب گردید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب لوایح الحاق به هفت سند مصوب سازمان بین المللی کار در هیات دولت اطلاع داد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی «محمد شریعتمداری» اعلام نمود: بنا به پیشنهاد وزارت تعاون در سیصد و سی و هشتمین جلسه هیات دولت، لوایح الحاق به هفت سند مصوب سازمان بین المللی کار بررسی و تصویب گردید.
وی ادامه داد: این لوایح برای ادامه تشریفات قانونی به مجلس شواری اسلامی تقدیم می شوند.
شریعتمداری تصریح کرد: این لوایح بعد از بررسی های کارشناسی و تبیین ضرروت های موجود به منظور حفظ و صیانت از جامعه کارگری و کارفرمایی کشور و ضرورت ارتقای موازین و مقررات کار و با عنایت به اهمیت اجرای اصل سه جانبه گرایی و تعمیق تعاملات با شرکای اجتماعی دولت، با مشارکت و همکاری دستگاههای ذی ربط و بهره گیری از نظرات تشکل های عالی کارگری و کارفرمایی تهیه و پیشنهاد شده است.
وزیر تعاون تصریح کرد: مقاوله نامه ها دارای مفاد مهمی راجع به مشاوره های سه جانبه در ارتباط با مصوبات سازمان بین المللی کار، ساختار و تنظیمات در ارتباط با بازرسی کار و ایمنی و بهداشت کار، پشتیبانی از کودکان و نوجوانان بدو ورود به سن کار و نظام جامع آمارهای کار است.
وی اضافه کرد: این لوایح در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ می شوند.
سازمان بین المللی کار یکی از موسسات تخصصی سازمان ملل متحد است که به امور در ارتباط با کار و کارگران می پردازد. این سازمان در سال ۱۹۱۹ و در نتیجه بحث های کنفرانس صلح پاریس تأسیس شد. سازمان بین المللی کار در آغاز وابسته به جامعه ملل بود و بعد از تأسیس سازمان ملل متحد از سازمان های وابسته به آن شد. منشور فعلی سازمان که به بیانیه فیلادلفیا مشهور است در سال ۱۹۴۴ تصویب شدمنبع:

1399/09/30
13:33:54
5.0 / 5
1173
تگهای خبر: آمار , تخصص , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید