اختصاصی كاروخدمت؛

۶ هزار و ۸۰۰ شغل پایدار در خراسان جنوبی بوجود آمد

۶ هزار و ۸۰۰ شغل پایدار در خراسان جنوبی بوجود آمد مدیرکل دفتر جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: تابحال ۶ هزار و ۸۰۰ شغل پایدار از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در استان بوجود آمده است و این طرح ها برای پیشگیری از انحراف به صورت مستمر و مداوم رصد می شوند.


علی اکبر اکبری راد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از طرح های مهم برای مقابله با بیکاری در مناطقی مانند خراسان جنوبی است که نقش مهمی در شکل گیری مهاجرت معکوس ایفا می کند.
وی بیان نمود: یکی از کارهای ضروری در روستاها و مناطق محروم با وجود تأمین زیرساخت های فراهم شده، ایجاد اشتغال است چونکه که توسعه زیرساخت ها به تنهایی برای روستاها کافی نیست و باید با ثروت آفرینی، ایجاد کار و تولید مناسب هم در کنار آن شکل بگیرد.
مدیرکل دفتر جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد: طرح پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از آغاز سال ۹۶ برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و مناطق محروم استان به اجرا درآمد.
وی تصریح کرد: این تسهیلات نقش موثری در رفع معضل بیکاری در روستاها و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را به دنبال داشته است.
اکبری راد خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ۶ هزار و ۸۰۰ شغل پایدار در بخش های کشاورزی، صنایع، معادن، خدمات، گردشگری، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، صنایع چوبی و سایر حوزه ها بوجود آمده است.
وی با تکیه بر ضرورت نظارت بر طرح های بهره مند از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری اضافه کرد: در این خصوص کمیته های شهرستانی و استانی با رصد مستمر و مداوم تسهیلات پرداخت شده از انحراف این طرح ها جلوگیری می کنند.
رییس کمیته نظارت عملیاتی بر برنامه های اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان اظهار داشت: برای کمیته نظارت بر طرح های اشتغال روستایی و عشایری در شهرستان ها و استان اهدافی تعیین شده که یکی از مهمترین آنها هدایت صحیح منابع مالی اختصاص یافته در زمینه توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری استان است.
وی اضافه کرد: در این خصوص باید تلاش نماییم کمیته های شهرستانی و استانی هدایت صحیح منابع و هزینه کرد آن در محل خود طرح را اجرا وعملیاتی کنند.
اکبری راد با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی توسط بانکهای عامل توسعه تعاون، پست بانک، کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است عنوان کرد: ۲ هزار و ۹۱۹ فقره تسهیلات در استان پرداخت شده که زمینه اشتغال ۶ هزار و ۸۰۲ نفر را فراهم نموده است.
وی خواهان پایش و بررسی مستمر این طرح ها توسط بانکهای عامل و دستگاه اجرایی تخصصی هر یک از طرح ها شد و اظهار داشت: با نظارت مداوم و همکاری و همدلی اعضای کمیته نظارت بر طرح های اشتغال روستایی و عشایری استان و شهرستان ها میزان انحراف طرح ها ۲۹ مورد بوده است.
مدیرکل دفتر جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی افزود: این طرح ها در عناوین مختلف همچون تعهد اشتغال، تسهیلات پرداختی، عدم پوشش بیمه ای، محل اجرای طرح، میزان پیشرفت طرح، عدم اجرا، رسته فعالیت، کارمند بودن و سایر انحراف داشتند که به یک درصد هم نمی رسد و حاکی از تلاش اعضای کمیته های شهرستانی و استانی در نظارت مستمر بر طرح ها است.
وی با اشاره به اینکه تابحال ۱۰۳.۵ درصد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان جذب شده است اظهار داشت: این اعتبارات در پنج مرحله به استان ابلاغ و برپایه قانون مربوطه به متقاضیان پرداخت شده است.


1399/10/08
12:39:53
5.0 / 5
565
تگهای خبر: اشتغال , بیكاری , بیمه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید