پای عدم جذب اعتبارسیل درمیان است

جدولی كه افكار عمومی را نگران كرد

جدولی كه افكار عمومی را نگران كرد به گزارش کاروخدمت انتشار جدول توزیع تسهیلات اشتغال روستایی که لرستان را در جایگاه آخر نشان می دهد، موجی از انتقاد در بین افکار عمومی و اصحاب رسانه به دنبال داشت تا باعث واکنش متولیان شود.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: استان لرستان با جمعیت بالای روستایی مولد در آخرین جدول منتشرشده پیرامون تسهیلات اشتغال روستایی در جایگاه آخر قرار گرفت تا این امر باعث واکنش جدی در فضای رسانه ای استان شود.
این امر باعث واکنش متولیان شد تا علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان توضیحاتی در این حوزه را مطرح کند.

وی در مورد آخر شدن لرستان در این جدول اظهار داشت: در ارتباط با جدول منتشره در برخی از گروه های مجازی راجع به درصد جذب اعتبارات مطابق اطلاعات اخذشده دلیل این است که برای استان لرستان علاوه بر سهم عادی اعتباری حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بعنوان سیل منظور شده که در سرجمع اعتبارات منظور شده ولی این اعتبار حدود یک سال بعد نصف آن تخصیص یافته که در حال جذب است و مابقی هم قرار هست به بانک ها اعلام گردد.
آشتاب افزود: ولی پیرامون سهم عادی مشابه استان ها حدود ۲۵۲ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده شده است که تابحال مبلغ ۲۳۶ میلیارد آن عقد قرارداد و به متقاضیان واجدالشرایط پرداخت شده است که رقمی حدود ۹۳ درصد اعتبارات تخصیصی در پنج مرحله بوده که بدون منظور نمودن اعتبارات خاص بالاتر از میانگین کشوری است اما با اضافه کردن ۱۵۰ میلیارد جدید درصد جذب پایین آمده است.

وی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است حدود ۱۴۰ میلیارد تومان طرح از محل اعتبارات خاص سیل به بانک ها معرفی که در حال بررسی و جذب است.
این توضیحات علی آشتاب علاوه بر اینکه افکار عمومی را قانع نمی کند، انتقادات جدیدتری را به سیستم مدیریت استان وارد می نماید و این سوال مطرح می شود که چرا روند جذب اعتبارات در ارتباط با سیل و تخصیص آن کند بوده و همچنان اندر خم یک کوچه است.
از سیل فروردین ماه سال ۹۸ نزدیک به دو سال می گذرد و هرروز بر ابهامات پیرامون روند تخصیص اعتبارات و تسهیلات در ارتباط با آن افزوده می شود.

پیش ازاین هم نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در سخنانی با انتقاد از مدیران اظهار داشته بود: این که مدیری بنشیند که به او اعتبار بدهند و او هم اعتبار را هزینه کند کاری است که از خیلی از افراد ساخته است، آنچه نشانه یک مدیر باکفایت است این است که فعالیت خویش را برای گرفتن اعتبار صدچندان کرده و حتما برای جذب اعتبار متمرکز ملی کوشیده و آنرا برای دستگاه مربوطه اختصاص و عملی کند.
حجت الاسلام شاهرخی، خطاب به مسؤلان استان، خاطرنشان کرد: با گذشت ۹ ماهه از سال نسبت به سهم بودجه استانی چه کرده ایم؟ آیا همه سهم استان را تا ۹ ماهه اول سال جذب کرده ایم؟ و علاوه بر بودجه های استانی برای جذب بودجه های متمرکز ملی چه کرده ایم؟
حجت الاسلام شاهرخی، اظهار داشت: سازمان های جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت و همینطور اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ۶ ماهه باقی مانده از سال وظایف سنگینی بر عهده دارند و باید از فرصت های به وجود آمده بهره برداری کافی و لازم را ببرند.
وی، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این ایام که زمان طرح بودجه در مجلس شورای اسلامی است باید توجه نمایند شش هزار میلیارد تومان از اعتبارات خسارات ناشی از سیل به استان تابحال جبران نشده است در همین راستا باید پیگیری این مورد در دستور کار قرار بگیرد تا در بودجه ۱۴۰۰ ردیفی برای آن منظور شود.

1399/10/09
12:17:26
5.0 / 5
466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید