معاون وزیر كار:

تسهیلات كرونایی جدید در راهست

تسهیلات كرونایی جدید در راهست به گزارش کاروخدمت معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: چهار حوزه حمل و نقل، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و فرهنگ و هنر بیشتر از هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونا دریافت می کنند.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت کار، عیسی منصوری، ضمن اشاره به پرداخت تسهیلات کرونایی جدید در کشور، اظهار داشت: در این مرحله برای چهار حوزه پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده که سهم بخش حمل و نقل ۳۵۰۰ میلیارد تومان، گردشگری و صنایع دستی ۲ هزار میلیارد تومان، ورزش ۸۰۰ میلیارد تومان و فرهنگ و هنر ۱، ۸۰۰ میلیارد تومان است.
وی با تکیه بر اینکه ثبت نام متقاضیان این تسهیلات باید از بستر سامانه کارا صورت گیرد، اعلام نمود: کار پرداخت تسهیلات متوقف نشده و بانک ها مکلف هستند که به همه متقاضیانی که شرایط لازم را دارند، تسهیلات را پرداخت کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: البته در مرحله تسهیلات اشتغال پایدار روستایی تغییری در سهم بانک ها داشته ایم که آن هم به علت عملکردی بوده که تابحال بانک ها داشته اند.
۷۰ درصد از شاغلینِ بیکار شده از کرونا، بانوان هستند
وی اضافه کرد: با عنایت به این که حدود ۷۰ درصد از شاغلینی که به علت کرونا شغل خویش را از دست داده اند، بانوان هستند، می توان از محل تسهیلات اشتغال خانگی برای آنها اشتغالزایی نماییم.
منصوری در ادامه خواهان تشکیل بانک اطلاعاتی بیکاران شد و اظهار داشت: هرچند اخیراً سامانه ملی اشتغال و کسب و کار کشور را راه اندازی کرده ایم تا جمعیت فعال کشور را در آن ثبت نماییم، اما از مسئولین استان می خواهم علاوه بر توجه به این سامانه، بانک اطلاعاتی بیکاران استان را هم تشکیل دهند.
وی عنوان کرد: شناسایی دقیق و ثبتی بیکاران استان اولویتی است که مسئولین استانی باید به آن توجه نمایند تا افرادی که قبلاً شاغل بوده اند و به علت کرونا بیکار شده و بیمه هم نبوده اند را شناسایی نماییم تا حمایت بیمه بیکاری هم از این افراد صورت گیرد.
۶۲ درصد شاغلان بیمه ندارند
به گفته معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود یک میلیون شاغل رسمی بدون بیمه در دوران انتشار کرونا از کار بیکار شده اند که به دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیمه بیکاری به این افراد هم تعلق خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: طبق آمارها حدود ۶۲ درصد از شاغلان سالهای اخیر ما بیمه شده نیستند که باید روی این گروه هم تمرکز داشته باشیم.


منبع:

1399/10/13
12:35:43
5.0 / 5
676
تگهای خبر: آمار , اشتغال , بیكاری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید