رییس سازمان امور اداری و استخدامی كشور

۷۷ درصد كارمندان دوركار در انجام وظایف محوله موفق عمل كرده اند

۷۷ درصد كارمندان دوركار در انجام وظایف محوله موفق عمل كرده اند معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: طبق یک گزارش از عملکرد دورکاری در دستگاههای اجرایی کشور، حدود ۷۷ درصد کارمندان دورکار توانسته اند در انجام امور محوله موفق عمل کنند و باید بتوانیم این درصد را افزایش دهیم.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، جمشید انصاری روز پنجشنبه در بازدید از یک مرکز برگزاری آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی استان قزوین در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور به خبرنگاران، اظهار داشت: دورکاری به این مفهوم است که دستگاههای اجرایی، زیرساخت هایی را فراهم نمایند تا کارکنان بتوانند از خارج از محیط اداره وظایف خویش را انجام دهند.
وی افزود: باید توجه داشت که تعطیلی به معنای دورکاری نیست و ما در مقاطعی به علت شیوع بیماری کرونا و لزوم سبک کردن حضور کارکنان دولت در محیط اداری بخش هایی از کارکنان دولت را تعطیل کردیم که این به مفهوم دورکاری نبود.
انصاری اضافه کرد: ما تصمیم گرفتیم در شرایطی که وضعیت شهرستانی از نظر کرونا قرمز است تا دوسوم کارکنان ادارات را کاهش بدهیم و از حضور و تراکم در اداره بکاهیم.
وی افزود: دورکاری به این مفهوم است که دستگاههای اجرایی زیرساخت هایی را فراهم نمایند که کارکنان خارج از اداره بتوانند ترجیحاً از منزل کارهای اداری را انجام دهند که هنوز تا رسیدن به این مرحله فاصله داریم.
امسال ۷۰ هزار نفر از بدنه نیروی انسانی دولت خارج می شوند
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به برگزاری سالانه آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی، اظهار داشت: معمولاً نظام اداری کشور بگونه ای است که کارکنان می توانند برخی با علل قانونی زودتر از ۳۰ سال بازنشسته شوند ولی ما متوسط دوره خدمت را ۳۰ سال فرض می نماییم و به همان نسبت یعنی سه درصد کارکنان را هرساله در خروجی قرار می دهیم ولی این رقم در عمل امکان دارد کمی بالا و پایین شود.
این مسوول اظهار داشت: با عنایت به تعداد نیروی انسانی دولت که حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است عملاً سال جاری حدود ۷۰ هزار خروجی خواهیم داشت که نیروی جایگزین آنها متناسب با خروجی ها و برنامه های دولت برای کوچک سازی، استخدام می شوند.
انصاری ضمن اشاره به لزوم برگزاری آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی، اظهار داشت: با عنایت به خروجی سالانه نیروی انسانی از بدنه دولت و همینطور تعریف بعضی از خدمات دولت در پهنه جغرافیای کشور مانند بهره برداری از یک بیمارستان، ساخت مدرسه یا راه اندازی شهرستان ها و بخش های جدید در تقسیمات کشوری باید برای جذب نیروی انسانی جدید بعنوان فعالیتهای جدید دولت و هم بعنوان جایگزین نیروهایی که خارج می شوند اقدام نماییم.
وی اظهار داشت: البته هیچگاه ورودی و جایگزینی ما به اندازه خروجی نیست چون در طول برنامه های توسعه کشور طی ۲۰ سال قبل همیشه دولت یک هدفگذاری برای کوچک سازی خود داشته است که از راه کنترل و کم کردن ورودی نسبت به خروجی دنبال شده است.
در آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی استان قزوین، ۹ هزار و ۷۵۹ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۶۱ درصد برابر با پنج هزار و ۹۴۹ نفر زن و ۳۹ درصد برابر با سه هزار و ۸۱۰ نفر مرد هستند.
در کل کشور هم ۵۶۲ هزار و ۶۷۶ نفر در این آزمون با هم رقابت می کنند که سهم استان قزوین از این تعداد شرکت کننده ۱.۵۸ صدم درصد است.
در این آزمون که نیروهای لازم برای جذب در ۱۵ دستگاه اجرایی استان مشخص و معرفی می گردند طی ۲ روز در سطح استان با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت غیر متمرکز با هم به رقابت خواهند پرداخت.


1399/10/13
23:01:21
5.0 / 5
567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید