مشكلات واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق در خراسان رضوی زیاد نیست

مشكلات واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق در خراسان رضوی زیاد نیست ایرنا- معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: مشکلات واحدهای دارای حقوق معوق در استان خراسان رضوی نسبت به میانگین کشوری کمتر است و با برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این موانع در حال کاهش است.


حاتم شاکرمی روز پنجشنبه در بازدید از واحد صنعتی ایران شرق نیشابور اضافه کرد: استان خراسان رضوی به خاطر این که بخش عمده اشتغالش در حوزه ارائه خدمات است بعد از شیوع ویروس کرونا لطمه بیشتری دیده است و هم اکنون هم در بخش واحدهای دارای مشکل به جهت تحریم ها و شیوع ویروس کرونا و همین طور واحدهایی که به دلیلهای مختلف تحت تملک بانک ها درآمده اند بطور جدی ورود کرده ایم.
وی افزود: در استان خراسان رضوی از تعداد ۲۰۰ هزار نفری که بیکاری آنها به سبب شیوع ویروس کرونا تداوم یافته ۱۷ هزار نفر مشمول مقررات جاری بیمه بیکاری شده و جزء مستمری بگیران قرار گرفتند و تا زمانی که محیط کارشان احیا نشود مورد حمایت هستند و حقوق و مقررات دریافت می کنند.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ستاد ملی کرونا در بخش حمایت های اولیه از کارگران بیکار شده بر اثر شیوع ویروس کرونا مصوبه ای داشت که با قانون و مقررات جاری متفاوت بود که بر طبق آن ۸۵۰ هزار نفر مورد حمایت قرار گرفتند اما در نهایت با حمایت کارفرمایان این تعداد به ۷۳۰هزار نفر کم شد.
شاکرمی اضافه کرد: بیمه کرونائی ۶۱ هزار نفری هم که پرداخت نشده بود با موافقت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای پرداخت به خزانه اعلام گردید.
وی افزود: در ارتباط با برخی واحدهای دارای مشکل در شهرستان نیشابور آمادگی داریم که اگر با مصوبات استان مشکلاتشان برطرف نشد در سطح ملی پیگیر حل مشکلاتشان باشیم تا این واحدها به چرخه تولید بازگردند.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بطور خاص امروز واحد صنعتی ایران شرق در نیشابور مورد بازدید قرار گرفت که از واحدهای زنده و با نشاط تولیدی کشور است و سرمایه این واحد اعتمادی است که در میان مردم کسب کرده است و این سرمایه با ارتقای کیفیت باید افزایش پیدا کند.
شاکرمی اضافه کرد: وزارت تعاون برای تامین منابع اجرای ۲طرح توسعه این شرکت به شرط این که مصوبات استانی آن ارسال شود آمادگی دارد.
وی افزود: نیشابور بعنوان دومین شهر صنعتی استان خراسان رضوی در زمینه تولید و اشتغال در وضعیت تحریم و کرونا در وضعیت مطلوبی قرار دارد که نشان دهنده تلاش ها و پیگیری های مدیران و مسئولان ااین شهرستان است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور هم در این بازدید اظهار داشت: سطح اختیارات بانکهای نیشابور نسبت به ظرفیت های این شهرستان در حوزه های مختلف بسیار پایین است.
علیرضا قامتی اضافه کرد: نیشابور بعنوان دومین شهر استان خراسان رضوی از لحاظ جمعیتی و صنعتی دارای پیشرانهای قوی توسعه در حوزه های کشاورزی، گردشگری و صنعتی است و ۱۱ هزار نفر از جمعیت این شهرستان در بیش از ۴۰۰ واحد صنعتی و صنفی مشغول به کار هستند.
وی گفت: طی دوران شیوع ویروس کرونا پنج واحد صنعتی نیمه تعطیل به چرخه فعالیت بازگشت که سبب اشتغال ۱۱۰ نفر شد اما سطح دسترسی برای تامین مواد اولیه از مهمترین چالش های واحدهای تولیدی این شهرستان است.
مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.


1399/10/19
22:16:11
0.0 / 5
573
تگهای خبر: اشتغال , بیكاری , بیمه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید