گزارش كاروخدمت؛

آخرین وضعیت پرداخت وام كرونا

آخرین وضعیت پرداخت وام كرونا کاروخدمت: بعد از گذشت حدود 7 ماه از آغاز پروسه ثبت نام و اختصاص تسهیلات کرونا، تاکنون 8 هزار میلیارد تومان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، بعد از انتشار ویروس کرونا، اقتصاد اغلب کشورهای درگیر با چالش های بزرگی روبه رو شده است؛ عمده ترین چالش پیش روی کشورها چه توسعه یافته و چه در حال توسعه مساله مربوط به تعطیلی بنگاه ها و رشد بیش از پیش بیکاری است.
طبق اعلام منابع رسمی، تعداد بنگاه های لطمه دیده ذیل ۱۴ رسته منتخب و ۸۴۸ زیررسته ۳ میلیون واحد قرار گرفت که ۱.۳ میلیون واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی و ۱.۷ میلیون واحد فاقد بیمه و کد کارگاهی هستند؛ همین طور در این واحدها ۲.۸ میلیون نفر بیمه شده و ۳ میلیون نفر فاقد بیمه مشغول به کار هستند.
در نمودار زیر مشاغل لطمه پذیر و تعداد شاغلانی که تحت تأثیر کرونا قرار گرفتند نشان داده شده است.

بر همین اساس، دولت ها برای جلوگیری از ریزش شدید نیروی کار برنامه های مختلفی را در نظر گرفتند که در ایران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پرداخت تسهیلات به شرط حفظ نیرو و البته و کاهش زیان های وارده به کسب وکارها، کوشش کرد تا از ریزش خارج از قاعده افراد شاغل جلوگیری کند.
پس از تقسیم بندی واحدهای لطمه دیده، دولت اعلام نمود که تسهیلاتی را از ۱۶ تا بیش از ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد به صاحبان کسب وکار پرداخت خواهدنمود و دوره بازپرداخت تسهیلات، با احتساب دوره تنفس از اول آبان ماه و به مدت دو سال است. وثایق و تضامینی که برای دریافت تسهیلات از طرف بانک ها دریافت می شود، متفاوت و با ارائه سفته و معرفی ضامن خواهد بود. سقف مبلغ سفته نیز ۱.۵ برابر اصل سود تسهیلات است.
با توجه به آمار متقاضیان و پرونده های ثبت نام شده در سامانه کارا و وضعیت رسته های لطمه دیده، جمع تسهیلات مورد نیاز، ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام گردید.
آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات کرونا
پس از گذشت حدود ۷ ماه از آغاز پروسه ثبت نام و اختصاص تسهیلات، آنطور که عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته است «از ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته، ۸ هزار میلیارد تومان به متقاضیان دریافت تسهیلات پرداخت شد؛ هم اکنون در مرحله اول نیز ۲ هزار میلیارد تومان در بخش گردشگری، ۱، ۸۰۰ میلیارد تومان در بخش فرهنگ و هنر و ۸۰۰ میلیارد تومان در بخش ورزش و ۳، ۵۰۰ میلیارد تومان در بخش حمل و نقل پرداخت شده است و در مرحله دوم بعنوان بنگاه محوری در این چهار حوزه پرداخت می شود.»
منصوری همین طور تاکید کرده است که برای تثبیت اشتغال افراد لطمه دیده از کرونا طرح یارانه دستمزد و مشوق بیمه ای اجرا خواهد شد تا اگر فردی در این ایام بیکار شده باشد، بعد از بازگشت به کار سهم بیمه کارفرما و ۳۰ درصد دستمزد او توسط دولت پرداخت گردد.


منبع:

1399/10/21
13:58:49
0.0 / 5
561
تگهای خبر: آمار , اشتغال , اقتصاد , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید