شریعتمداری:

پرداخت جریمه جایگزین قطع خدمات بیمه می شود

پرداخت جریمه جایگزین قطع خدمات بیمه می شود به گزارش کاروخدمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی بررسی های مقدماتی حقوقی را انجام داده تا با رعایت قانون به جای قطع خدمات با افزایش جرایم در ارتباط با پرداخت نکردن حق بیمه، استمرار خدمات در مجموعه مشاغلی که دارای بیمه هستند را تضمین کند.


محمد شریعتمداری روز دوشنبه در حاشیه جلسه کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس در جمع خبرنگاران اظهارکرد: یک بخش از سوالات نمایندگان در جلسه امروز به بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی، خصوصاً اقشار خاصی مانند قالیبافان و افرادی که در مشاغل در ارتباط با صنایع دستی مشغول به کار هستند، اختصاص داشت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این افراد در دو بخش دارای مشکلاتی هستند، اضافه کرد: نخست اینکه افراد جدیدی که باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند ولی همچنان منتظر این اقدام هستند و هم افرادی که با عدم پرداخت حق بیمه خود امکان دارد خدمات سازمان به آنها قطع شود که مورد سوال نمایندگان مجلس بود.
شریعتمداری خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی بررسی های مقدماتی حقوقی را در این حوزه انجام داده که با رعایت قانون به جای قطع خدمات، با افزایش جرایم در ارتباط با پرداخت نکردن حق بیمه، استمرار خدمات در مجموعه مشاغلی که دارای بیمه هستند را تضمین کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به بخش دیگری از سوالات نمایندگان مجلس در جلسه امروز کمیسیون در ارتباط با ساخت مراکز درمانی جدید، درمانگاه ها، کلینیک های تخصصی و بیمارستان ها اظهارکرد: طرح جامع مطالعه شده، سطح بندی جدید و عرضه خدمات سازمان تأمین اجتماعی به اعضای کمیسیون بهداشت عرضه شد.
شریعتمداری تصریح کرد: برپایه این طرح در مجموع در ۷۰ شهر و شهرستان که سازمان تأمین اجتماعی دارای بیمه شده بالای ۲۰ هزار نفر است ولی هیچ نوع مرکز درمانگاهی ملکی برای عرضه خدمات ندارد در بودجه ۱۴۰۰، با اختصاص مبلغی در حدود سه هزار و ۸۰۰ میلیارد منابع جدید، عملیات راه اندازی به ترتیب اولویت صورت خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: بدین ترتیب در همه مراکزی که جمعیت های بیمه شده بالای ۲۰ هزار نفر دارند، امکان عرضه خدمات ملکی فراهم می شود.
وی افزود: همینطور برای ایجاد عدالت و یکسان سازی در عرضه خدمات پزشکی برای همه بیمه شدگان در سرتاسر کشور با عنایت به تفاوت فرانشیز پرداختی در مراکز ملکی و استیجاری و آن مبلغی که بیماران پرداخت می کنند، تفاهم هایی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عمل آمده که با پرداخت مبلغی در حدود ۶۴۰ میلیارد تومان سهم فرانشیز افرادی که در مراکز غیرملکی سازمان درمان می شوند، بتوانیم تا آخر سال جاری و از آغاز سال ۱۴۰۰، نسبت به عرضه خدمات بدون پرداخت، مانند مراکز ملکی برای بیمه شدگان اقدام نماییم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه برقراری ۵۵۱ تخت جدید بیمارستانی با اعتباری بالغ بر هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در برنامه کار ۱۴۰۰ سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد، اظهارکرد: این تعداد تخت جدید، به تخت های بیمارستانی موجود در مراکز ملکی، اضافه می شود که البته این تخت ها شامل تخت های ویژه و تخت های عمومی است.
شریعتمداری اظهار داشت: ۲۷۰ میلیارد تومان منابع برای خرید تجهیزات جدید مانند ام آر آی، اسکن، سنگ شکن و نیازهای دیگراختصاص می یابد که در مدت باقیمانده سال جاری و اوایل سال آینده صورت گیرد.منبع:

1399/10/23
23:37:56
0.0 / 5
733
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید