استاندار مركزی:

مشكلات كارگران را در تعامل با كارفرمایان حل می نماییم

مشكلات كارگران را در تعامل با كارفرمایان حل می نماییم به گزارش کاروخدمت استاندار مرکزی اظهار داشت: در ماههای اخیر شاهد چند مورد تجمع کارگری برای پیگیری مطالبات و حقوق در سطح استان بودیم که برای حل این مشکلات در تعامل با کارفرمایان از راه مسالمت آمیز و گفت و گو تلاش می نماییم.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، «سیدعلی آقازاده» روز پنجشنبه در مسافرت به شهرستان ساوه و در دیدار به اعضای خانه کارگر اظهار نمود: دولت دغدغه های جدی برای رفع مشکلات حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی دارد و در همین راستا حدود ۴۸۰ هزار میلیارد ریال معادل ماهانه ۳۷ هزار ریال برای این منطور پرداخت کرد.
وی افزود: مقرر است حقوق بازنشستگان کشور و تامین اجتماعی در سال آینده نیز با اختصاص رقمی حدود ۸۶۰ هزار میلیارد ریال از طرف دولت با افزایش همراه شد و این مساله نشان میدهد که رسیدگی به معیشت و وضعیت دریافتی این اقشار برای دولت اهمیت زیادی دارد.
استاندار مرکزی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ نیز به شرط تصویب مجلس شورای اسلامی، تفاوت شایان توجهی در پرداختی به بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی حاصل خواهد شد.
وی با اشاره به سفر مدیرعامل ایران خودرو به استان مرکزی و بازدید از کارخانه های قطعه ساز، اظهار داشت: یکی از پیشنهادات ما به ایشان انجام سرمایه گذاری ۷۰ هزار میلیارد ریالی است که این اقدام با تقدیم قسمتی از تولیدات شرکت ایران خودرو به کارخانه های فعال در استان مرکزی قابل تحقق است و امروز هم در جلسه شورای گفت و گو در این رابطه بررسی های لازم را به عمل می آوریم.
آقازاده اظهار نمود: فاکتورهای اقتصادی در استان مرکزی نسبت به سه سال قبل با وجود تحریم و فشارهایی که بر تولیدکنندگان در زمینه مواد اولیه، مشکلات صادراتی و همین طور انتقال پول وجود داشت، بهبود یافته است.
بگفته او تعدادی از مشکلات حوزه کارگری در استان مرکزی و شهرستان ساوه از قبیل شاغلان در شرکت شیشه کاوه و پروفیل ساوه با مذاکره قابل حل است و مقرر است با مدیران این کارخانه ها در امتداد رفع مشکلات گفت و گو شود.
استاندار مرکزی اظهار داشت: البته در این مباحث باید به رای قانون تمکین کرد و اگر رای به نفع کارگر باشد حتما برای تحقق مطالبات آنها اقدام جدی می نماییم و چنانچه آرای صادره به نفع کارفرما باشد نیز تلاش می نماییم با رایزنی و گفت و گو با مدیران صنایع مشکلات را حل نماییم.
وی با تاکید بر اینکه فشار، ارعاب و هجمه چاره مشکلات نیست و گره کار را پیچیده تر خواهد کرد، اضافه کرد: در چندماه اخیر برخی تجمعات محدود در استان مرکزی مقابل کارفرمایان را شاهد بودیم اما همه باید تلاش نماییم که این تجمعات با حل مسالمت آمیز و از راه منطقی در راه برآورده شدن خواسته های کارگران باشد تا به بهانه و دستاویزی برای دشمنان و سو استفاده آنها تبدیل نشود.
وی اظهار داشت: تمام تلاش مجموعه مدیریتی استان در امتداد رفع مشکلات بخش های تولیدی و کارگری است و امیدواریم بتوانیم منشاء خدمات و دستاوردهای بهادار ای باشیم.
افزون بر ۶۵ هزار کارگر در بیش از ۹۰۰ کارخانه و واحد صنعتی و تولیدی شهرستان های ساوه و زرندیه فعالیت می نمایند.
منبع:

1399/10/27
18:55:32
0.0 / 5
527
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید