از سوی وزیر كار تشریح شد؛

جزئیات جلسه شورایعالی اشتغال

جزئیات جلسه شورایعالی اشتغال کاروخدمت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از عرضه بسته سیاست حمایتی از اشتغال و توسعه فعالیتهای اشتغالزا اطلاع داد و اظهار داشت: نرخ تسهیلات مختلف به نفع ایجاد اشتغال یکسان سازی می شود.به گزارش کاروخدمت به نقل از صدا و سیما، محمد شریعتمداری امروز (دوشنبه) بعد از آخر جلسه شورایعالی اشتغال اظهار داشت: در این نشست گزارشی از عملکرد فعالیتهای اشتغالزایی دولت در طول هفت سال و چند ماه عرضه شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: همینطور وزرای حوزه های تولیدی در این نشست به عرضه اقدامات صورت گرفته پرداختند.
شریعتمداری، مبحث سیاست های فعال بازار کار و سیاست های مداخله جویانه دولت برای ایجاد اشتغال همچون اعطای تسهیلات ارزانقیمت برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و همینطور مشوق های بیمه و یارانه دستمزد را از دیگر موضوع هایی ذکر کرد که در این نشست در مورد آنها بحث و بررسی صورت گرفت.
وی اضافه کرد: در جلسه شورایعالی اشتغال که امروز به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد، اصلاحاتی در زمینه توسعه اشتغال پایدار روستایی عنوان شد که مورد تصویب قرار گرفت.
شریعتمداری خاطرنشان کرد: استفاده از منابع بازگشتی از تسهیلات اعطایی در نظام اشتغال پایدار روستایی به طرح های مولدی که بانک ها منتظر منابع آن هستند همچون اصلاحاتی بود که در این حوزه مطرح و به تصویب رسید.
وی افزود: در این نشست همینطور مقرر شد در مورد یکسان سازی نرخ تسهیلاتی و محدود کردن دامنه نوسان نرخ تسهیلات اعطایی به نفع ایجاد اشتغال تصمیمات لازم اتخاذ شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اظهار داشت: مقرر شد زمان بازپرداخت در مورد وام ها افزایش یابد که این فرصت ایجاد می شود باز پرداخت وام از یک سال به یک سال و نیم افزایش پیدا کند.
شریعتمداری اضافه کرد: تصمیمات این جلسه که نیازمند تغییر قانون است به ستاد ملی مقابله با کرونا و شورای هماهنگی سران قوا تقدیم خواهد شد تا با تصمیم این دو مرجع در سال ۱۴۰۰ به جای قانون بتواند اصلاحات لازم را اعمال نماید.
وی اظهار داشت: با مصوبه امروز جلسه شورایعالی اقتصاد بخش صنعت هم که در متن اصلی قانون از دریافت این منابع محروم بود، به فهرست رسته های قابل استفاده افزوده شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد سایر مصوبات جلسه امروز شورایعالی اشتغال هم اضافه کرد: در حوزه فعالیتهای کرونایی، مشوق های لازم پیشنهاد شد که اغلب آنها مورد تأیید و تصویب قرار گرفت.
به گفته شریعتمداری؛ رئیس جمهور در این نشست تاکید کرد، برای بکارگیری جوانان دانشگاهی و هم دانش آموزان دوره دبیرستان که در دوران کرونا برای تحصیل از فضای مجازی استفاده می نمایند، مشوق هایی جهت استفاده از معافیت های قانون کار یا بیمه بیکاری در نظر گرفته شود تا در ستاد ملی کرونا به تصویب برسد.
وی همینطور از عرضه بسته حمایتی اشتغال مولد در جهت صیانت از اشتغال موجود و توسعه فعالیتهای اشتغالزا در این نشست اطلاع داد و اظهار داشت: در سالی که به نام تولید نام گرفت ما موظف بودیم که این بسته سیاستی را عرضه بدهیم و مقرر شد کمیته چهارگانه ای مرکب از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی تشکیل گردد تا این بسته سیاستی را مورد توجه قرار دهند.
شریعتمداری ضمن اشاره به اینکه این بسته حمایتی شامل حمایت هایی از تولید و کارآفرینی در کشور است اضافه کرد: امیدواریم این بسته بعد از تصویب کارگروه، رئیس جمهور آنرا ابلاغ نماید تا در مدت باقی مانده از فعالیتهای دولت بتواند منشأ خیر و اثر در توسعه کارآفرینی کشور باشد.


منبع:

1400/01/14
22:59:03
5.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید