مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی اردبیل:

پشتیبانی و رفع موانع تعاونی های اردبیل رویكرد اصلی سال جدید است

پشتیبانی و رفع موانع تعاونی های اردبیل رویكرد اصلی سال جدید است به گزارش کاروخدمت مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: پشتیبانی و رفع موانع تولید و حمایت همه جانبه از تعاونی های استان اردبیل در اولویت کار این اداره کل قرار دارد.قاسم رحیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: با عنایت به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ما هم در بخش تعاون و افزایش رفاه کارگران تلاش می نماییم در این راه گام های جدی برداشته و در کنار پشتیبانی و پشتیبانی از تولید و جامعه فعال کارگری موانع پیش رو را هم به هر شکل ممکن برداریم.
وی تاکید مقام معظم رهبری را در سالهای اخیر بر تحقق اقتصاد مقاومتی و همینطور اقتصاد دانش بنیان بر اساس علم و دانش خاطرنشان کرد: تا زمانی که سرمایه گذاری ها در راه افزایش تولید و رونق کارآفرینی اتفاق نیفتد، مشکلات کشور و استان اردبیل قابل حل نبوده و لزوم دارد در یک جهاد مقدس در جبهه تولید همت و تلاش مضاعفی را انجام دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: بخش تعاون هم در اقتصاد و هم در تولید کشور و استان اردبیل نقش بسزایی دارد و سهم شرکتهای تعاونی و تولیدی در ارتقا هدف گذاری ها و برنامه ریزی های این بخش بسیار مهم به نظر می آید.
رحیمی اضافه کرد: از یک هزار و ۸۵۰ شرکت تعاونی مجوزدار در استان بیشتر از ۷۰ درصد آنها فعال می باشند که فعالیت آنها امسال همچنان مورد حمایت قرار گرفته و تلاش و تلاشمان بر این خواهد بود تا با وارد کردن تعاونی های راکد به چرخه تولید و اشتغال ظرفیت خوبی را در کارآفرینی به وجود آوریم.
وی به نقش تعاونی ها در کنار اقتصاد دولتی و بخش خصوصی در به حرکت درآوردن چرخه اقتصاد مولد و رو به جلو خاطرنشان کرد و اشاره کرد: بخش تعاون می تواند زمینه ساز یک حرکت تحولی در حوزه اقتصاد باشد و ما در استان اردبیل با عنایت به شرایط خاص ساختار جمعیتی و همینطور وجود تعاونی ها در حوزه های مختلف نسبت به توانمندسازی این بخش بیشتر اهتمام خواهیم کرد.
رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در کنار تزریق منابع سرمایه در گردش تلاش خواهیم کرد تا مشکلات تعاونی ها و تولیدکنندگان را در حوزه های مختلف برطرف کرده و در کنار آن در خدمت کارفرمایان و کارگران باشیم تا به سادگی و بدون دغدغه بتوانند در سنگر تولید فعالیت کنند.
وی حضور کارگران پرتوان را در تقویت جبهه تولید اصلی ترین محور و مبحث اعلام نمود و افزود: از رویکردهای اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توسعه اشتغال از راه منابع بخش خصوصی و غیردولتی انجام اقدامات تأثیرگذار و مطلوب در تسهیل فرآیندها و حمایت همه جانبه از بخش تعاون و تولیدکنندگان بومی و محلی است.


منبع:

1400/01/16
19:52:20
5.0 / 5
296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید