عضو شورای عالی كار به مهر اعلام كرد؛

جامعه كارگری منتظر تصویب حق مسكن

جامعه كارگری منتظر تصویب حق مسكن به گزارش کاروخدمت عضو شورایعالی کار با اشاره به اینکه حق مسکن هنوز در هیات دولت تصویب نشده است، اظهار داشت: طولانی شدن فرآیند تصویب حق مسکن آن هم در شرایط سخت اقتصادی، نشان داده است دولت اهمیتی به جامعه کارگری نمی دهد.ناصر چمنی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت تصویب حق مسکن در دولت، گفت: ما دائم در حال پیگیری این مساله هستیم و پاسخی که مسؤلان به ما می دهند این است که حق مسکن در دستورکار هیأت دولت می باشد و معین نیست چه زمانی تصویب شود.
عضو شورای عالی کار اضافه کرد: البته باید در نظر داشت که طبق مصوبه شورای عالی کار، زمان اجرای حق مسکن از فروردین ماه است و اگر این مؤلفه دیرتر هم تصویب شود کارفرمایان موظف به پرداخت مابه التفاوت هستند.
وی با اعلان اینکه طولانی شدن فرآیند تصویب حق مسکن مبین این است که دولت اهمیتی به جامعه کارگری نمی دهد، اظهار داشت: در سالی که تحت عنوان سال تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها نام گذاری شده، شاهد می باشیم که دولت برای معیشت کارگران دغدغه ندارد.
چمنی اضافه کرد: اگر دولت در این شرایط سخت اقتصادی به فکر جامعه کارگری بود، به محض دریافت مصوبه شورای عالی کار، حق مسکن را تصویب می کرد. این مسائل فقط مبین نوع نگاه دولت به جامعه کارگری است.
عضو شورای عالی کار اظهار داشت: جامعه کارگری حتی در این شرایط سخت کرونائی، باز هم به صورت سه شیفت در واحدهای تولیدی و سایر بخش ها مشغول به کار است اما دولت آنگونه که باید توجهی به این قشر ندارد.


منبع:

1400/02/08
22:46:14
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید