تا پایان سال ۱۴۰۰؛

تعداد كارگران بیمه شده ساختمانی در اردبیل به ۳۰ هزار نفر می رسد

تعداد كارگران بیمه شده ساختمانی در اردبیل به ۳۰ هزار نفر می رسد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده پیشبینی می شود سال جاری تعداد بیمه شدگان صنعت ساختمان در اردبیل رشد ۶ هزار نفری داشته باشد.قاسم رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به تعداد کل کارگران فعال و بیمه شده استان اظهار نمود: هم اکنون ۱۱۱ هزار کارگر بیمه شده و فعال در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی وجود دارند که سهم کارگران ساختمانی از تعداد کل بیمه شدگان در استان ۲۴ هزار نفر است.
وی از افزایش ۶ هزار نفری سهمیه بیمه کارگران فصلی و ساختمانی در اردبیل اطلاع داد و افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده و مطابق با ترسیم چشم انداز سال ۱۴۰۰ در نظر داریم تا تعداد کل بیمه شدگان صنعت ساختمان در استان را به ۳۰ هزار نفر برسانیم.
به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد کارگران مشمول بیمه در صنعت ساختمان در سال ۱۳۹۶ در اردبیل ۶ هزار نفر بوده که این تعداد در سال ۹۸ با رشد ۴ برابری به ۲۴ هزار نفر رسید.
رحیمی خاطرنشان کرد: با تلاش نمایندگان مردم استان در مجلس، معاون استاندار و همینطور تأمین اجتماعی اردبیل در تلاش هستیم تا این مهم امسال به صورت صد درصدی تحقق یافته و به مرحله اجرا برسد.
وی از پرداخت ۹۰ درصدی حق بیمه کارگران ساختمانی به صورت یارانه از خزانه دولت اطلاع داد و اظهار داشت: کل مبلغ بیمه کارگران ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که از این مبلغ پرداخت تنها ۱۸۰ هزار تومان بر عهده کارگران بوده و مابقی هزینه حق بیمه توسط دولت و از محل یارانه کارگری پرداخت می شود.
این مسئول همینطور از فعالیت ۲۳ هزار کارفرما در اردبیل اطلاع داد و اضافه کرد: الان ۲۳ هزار کارگاه زیر نظر کارفرمایان در سطح استان فعال می باشند که رشد جمعیت کارگری در اردبیل هم نسبت به سالهای گذشته کاملاً محسوس است.
رحیمی اظهار داشت: بیشترین تعداد کارگران در استان اردبیل در ارتباط با حوزه خدمات، کشاورزی و صنعت بوده که سهم کارگران فصلی یا کارگران صنعت ساختمان در این بین نسبت به سایر حوزه های فعالیت جامعه کارگری کم است.
۱۲ هزار نفر مشمول بیمه بیکاری شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در اردبیل اشاره و اظهار نمود: از اسفند ماه سال ۱۳۹۸ تا اسفندماه ۱۳۹۹ تعداد ۹ هزار و ۶۰۰ نفر در اردبیل مشمول بیمه بیکاری شدند که بیشتر این افراد از رسته مشاغل صدمه دیده کرونا بود.
رحیمی همینطور از پرداخت تسهیلات حمایتی به واحدهای کسب و کارهای صدمه دیده در اردبیل اطلاع داد و خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار کسب و کار صدمه دیده پارسال از تسهیلات اداره کار بهره مند شدند که کل مبلغ در نظر گرفته شده برای این تعداد از رسته های شغلی صدمه دیده ۱۱۵ میلیارد تومان احتساب شد.
وی رصد مشکلات واحدهای صدمه دیده بر اثر انتشار کرونا در اردبیل یکی از اقدامات قابل توجه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و اظهار داشت: بازرسی و رصد مداوم از واحدهای تولیدی و برگزاری جلسات احصای مشکلات این واحدها از اسفندماه ۱۳۹۸ تا به حالا به صورت مستمر در حال انجام می باشد.
اختصاص ۷ هزار بسته معیشتی به جامعه کارگری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به توزیع بسته های حمایتی و کمک معیشتی کرونا در اردبیل اظهار داشت: با کمک کارفرمایان در این زمان تعداد ۷ هزار بسته معیشتی و حمایتی در میان افراد نیازمند و کارگران در اردبیل توزیع شده است.
رحیمی بیان نمود: به علت شیوع بیماری کرونا در اردبیل و با حفظ ایمنی و بهداشت محیط کار بازدیدهای دوره ای و مستمر از واحدهای تولیدی و صنعتی استان انجام شده و بنابر تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا تلاش بر این داشتیم تا این بازرسی ها به صورت کاملاً دقیق و مرتباً انجام گیرد.
وی همینطور از تجلیل از کارگران نمونه استانی همزمان با روز جهانی کارگر در اردبیل اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به این که سال جاری ۹ نفر از کارگران در مرحله استانی برگزیده بودند ۳ نفر دیگر از کارگران هم در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات موفق به کسب مقام ملی شدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن تقدیر از جامعه کارگران استان خاطرنشان کرد: بی گمان یکی از بازوان اصلی تولید در کشور جامعه کارگران بوده و در این حوزه هر نوع خدماتی که به این قشر عرضه می شود باید بهترین نوع خدمات باشد.

1400/02/13
10:34:53
5.0 / 5
263
تگهای خبر: بیكاری , بیمه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید