مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی اردبیل:

افزایش حقوق كارگران تا 36 درصد در اردبیل

افزایش حقوق كارگران تا 36 درصد در اردبیل به گزارش کاروخدمت مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: حقوق کارگران در سالجاری ۳۶ درصد افزایش پیدا کرده و به حدود چهار میلیون تومان رسیده است.قاسم رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: سال قبل شرایط سختی را جامعه کارگری و کارفرمایی استان با انتشار کرونا پشت سر گذاشتند و با وجود همه مشکلات، افزایش حقوق جمعیت کارگری به ارتقا دریافتی کارگران تا دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان منجر گردید.
وی خاطرنشان کرد: سال جاری با عنایت به شرایط اقتصادی و همینطور تورم موجود دولت نسبت به افزایش مزایای مستمر و غیرمستمر کارگران اقدام نموده و در مجموع با رشد ۳۶ درصدی حقوق و دستمزد، کارگران بیشتر از چهار میلیون تومان دریافتی خواهند داشت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: در رعایت پروتکلهای بهداشتی هم اغلب واحدهای تولیدی استان پیشقدم بوده و حتی نسبت به تهیه و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده به صورت فراگیر در سطح جامعه اقدام نمودند.
رحیمی اضافه کرد: صاحبان کارخانه ها در کنار پرداخت حقوق کارگران در کنار روزهای تعطیل کرونایی به کمک و مساعدت جامعه کارگری پرداخته و با تهیه و توزیع بسته های معیشتی کمک کار آنها بودند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تقارن شیوع بیماری کرونا با شرایط تورمی بوجود آمده در جامعه وضعیتی را برای گروه های کارگری و واحدهای تولیدی به وجود آورده که حتی برخی از کارگران در تأمین نیازهای اولیه با مشکلاتی روبه رو بودند و خود کارفرمایان هم در تأمین مواد اولیه با سختی روبه رو شدند.
رحیمی با قدردانی از حمایت استاندار اردبیل و سایر مسؤلان در تقویت واحدهای تولیدی و چرخیدن چرخ حرکتی و توسعه آنها افزود: با وجود همه فراز و نشیب ها در یک سال قبل و صدمه ای که به جامعه کارگری و واحدهای تولیدی وارد شد اما همچنان در این جبهه کار و فعالیت ها به شکل فراگیر و مستمر در حال انجام می باشد.

پیگیر واکسیناسیون کارگران هستیم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در مورد اولویت جامعه کارگری برای تزریق واکسن کرونا بیان نمود: در این حوزه رایزنی ها و پیگیری ها انجام شده و بعنوان مطالبه جدی از ستاد کرونا خواسته ایم تا جمعیت کارگری در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.
وی افزود: ستاد کرونا اولویت تزریق واکسن کرونا را در سطح ملی اعلام نموده که بیشتر با در نظر گرفتن شرایط سنی این کار انجام می شود که انتظار می رود در سه چهار ماه آینده کل جمعیت کشور تحت واکسیناسیون عمومی کرونا قرار گیرند.
رحیمی به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از جانب مقام معظم رهبری به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار نمود: ما هم به نوبه خود در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی حامی واحدهای تولیدی بخصوص کارفرمایان و کارگران هستیم که در این حوزه حمایت ها و پشتیبانی های همه جانبه در دستور کار است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای شغل اولی ها پرداخت ۳۰ درصد دستمزد و هزینه پوشش بیمه ای از جانب دولت انجام می شود و در کنار آن طرح های کارورزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی هم اجرایی و عملیاتی می شود.
رحیمی اظهار داشت: در بخش مانع زدایی هم تلاش کردیم تا عمده خدمات عرضه شده در بستر الکترونیکی باشد تا کمترین رجوع جامعه کارگری و کارفرمایی را به ادارات کار شاهد باشیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اضافه کرد: کارگران حتی شکایت خویش را می توانند در بستر نظام الکترونیکی انجام دهند که با ۵۲ زیر سامانه طراحی شده تلاش بر توسعه خدمات الکترونیکی و کاهش دغدغه ها و نگرانی های کارگران و کارفرمایان داریم.


منبع:

1400/02/19
15:31:29
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید