خطر نگهداری اسپری های الكل در خودرو در فصل گرما

خطر نگهداری اسپری های الكل در خودرو در فصل گرما کاروخدمت: با گذشت بیش از یکسال از شروع ویروس کرونا در دومین بهاری به سر می بریم که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنیم. از همان ابتدا یکی از نخستین راه حل برای مقابله با این بیماری، ضدعفونی با الکل عنوان شد، که همین سفارش بطری های الکل را به یکی از لوازم همراه و ضروری تبدیل کرد اما با گرم شدن باردیگر هوا، بار دیگر خطر وقوع حادثه در پی نگهداری بطری های الکل و ضدعفونی کننده ها در خودرو وجود دارد.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، با افزایش دمای داخل خودرو، گرم تر شدن هوا خطر نگهداری این مواد در خودرو ها نیز افزایش می یابد.
البته مواد ضدعفونی کننده و الکلی خود به خود گرفتار حریق نمی شوند اما با به وجود آمدن شرایط خاصی، مثل تابش نور و افزایش دمای داخل خودرو می توانند گرفتار آتش سوزی شوند. بنا بر این افراد باید از نگهداری اسپری های ضدعفونی کننده، بطری ها و ظروف حاوی الکل که در خودرو خودداری کرد چونکه ممکنست منفجر یا گرفتار آتش سوزی شوند.
برمبنای هشدارهایی که در این زمینه از طرف سازمان هایی همچون آتش نشانی تهران ارائه شده است، الکل قدرت انفجار زیادی ندارد، اما اگر هوای گرم و بسته مثل خودرو و تابش مستقیم نور خورشید سبب افزایش سرعت تبخیر آن شده و سبب به وجود آمدن ترکیبی قابل اشتعال خواهد شد. در این شرایط وجود منبعی حرارتی مثل کبریت و فندک برای وقوع حادثه ای جبران ناپذیر کافی خواهد بود.
همین طور در شرایطی که شیشه بطری ها در معرض نور خورشید قرار گیرد عملکردی مثل ذره بین پیدا کرده و با افزایش حرارت، خطر وقوع آتش سوزی به وجود می آید.
برمبنای سفارش و هشدار کارشناسان ایمنی نباید مواد ضدعفونی کننده را داخل خودرو رها کرد. همین طور بهتر است هنگام استفاده از ضدعفونی ها داخل خودرو پنجره ها باز باشد یا در صورت امکان این اقدام را خارج از فضای خودرو صورت گیرد.
منبع:

1400/02/24
14:46:59
5.0 / 5
194
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید