وزیر كار:

۴۰۰ هزار کارگر تحت پوشش بیمه قرار می گیرند

۴۰۰ هزار کارگر تحت پوشش بیمه قرار می گیرند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با تصویب مجلس 400 هزار نفر کارگر در کشور تحت پوشش ساختمانی قرار می گیرند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، حجت الله عبدالملکی پس از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار نمود: در استان اردبیل راه اندازی درمانگاه های گوناگون تامین اجتماعی در اولویت قرار گرفته که تلاش می نماییم درمانگاه گرمی و نمین را با اولویت آماده بهره برداری نماییم.
وی از تامین ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار برای راه اندازی مرکز نگهداری معلولان در گرمی و مشگین شهر آگاهی داد و اشاره کرد: در زمینه پرداخت تسهیلات برای مشاغل خانگی و طرح های زود بازده تامین منابع انجام می شود و ما در نیمه اول سال ۵۰ درصد سهمیه مورد نظر را اختصاص می دهیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت مابه التفاوت تسهیلات پرداختی در سالهای قبل برای کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش خصوصی در مناطق محروم آگاهی داد و اظهار داشت: تلاشمان بر این است تا با همراهی سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مورد نیاز را برای پرداخت یارانه سود تسهیلات پرداخت شده، اختصاص دهیم.
عبدالملکی به پروژه شستا در منطقه گرمی و انگوت اشاره نمود و اضافه کرد: پروژه دامداری نیز با حل مشکل زمین توسط گروه سرمایه گذاری شستا در گرمی و انگوت اجرا می گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: با همکاری سازمان بهزیستی پرداخت ۲۰۰ بسته جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش این نهاد انجام می شود در کنار آن، همه یک هزار و ۷۰۰ خانوار پشت نوبت بهزیستی از خدمات این نهاد حمایتی بهره مند خواهند شد.
عبدالملکی در مورد پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی افزود: با اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی، در کشور بیش از ۴۰۰ هزار نفر از مزایای این بیمه استفاده می کنند.
وی راه اندازی درمانگاه شماره ۲ اردبیل را با تهاتر زمین و ساختمان مورد نظر لازم الاجرا دانست و بیان کرد: تعاونی مرزنشینان در این استان احیا شده و یک هزار واحد مسکن کارگری در استان اردبیل راه اندازی و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
عبدالملکی از ثبت نام ۷۰۰ نفر کارگر در قالب نهضت ملی مسکن آگاهی داد و اظهار نمود: برای ۲ کارخانه ظروف شیشه ای و پتروشیمی جم نیز مقرر است طرح های سرمایه گذاری با سودآوری بیشتر مورد ارزیابی قرار گیرد تا شاهد اجرای این طرح یا طرح های جایگزین سودآور در منطقه باشیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: با توجه به این که منابع این پروژه های سرمایه گذاری از محل صندوق بازنشستگی بعنوان حق مسلم این اقشار تامین می شود، باید سودآوری و اجرای طرح های موفق را شاهد باشیم تا روند اجرای این طرح های سرمایه گذاری با مشکل و نارسایی روبه رو نشود.

1401/03/09
13:10:22
5.0 / 5
458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید