امضای رئیس جمهوری پای سرنوشت جاده مرگ

امضای رئیس جمهوری پای سرنوشت جاده مرگ كاروخدمت: بزرگراه تبریز-اهر كه از سال ها پیش اقدام برای تكمیل آن شروع شده به نیمه راه خود رسیده و این دفعه رئیس جمهوری شخصا وعده داده تا برای تكمیل آن دولت تمام توان خویش را به كار بندد.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، یكی از اصلی ترین جاده های ایران كه بیشترین آمار تلفات را به خود اختصاص داده، محور اتصال تبریز به شهرستان اهر است. این جاده كه حدودا ۹۰ كیلومتر طول دارد، با عنایت به خطرناك بودن مسیر و شرایط نه چندان ایمن آن در سال های طولانی به جاده مرگ مشهور شده تا جایی كه هر سال تعداد قابل توجهی تصادف و تلفات رانندگی نتیجه كار آن بشمار می رود.

برای عبور از این شرایط خطرناك از سال ۱۳۸۷ كار ساخت یك بزرگراه در این محور شروع شد كه با وجود عبور از وعده های چندگانه هنوز به مرحله افتتاح نرسیده است.

در دولت گذشته ابتدا بنا بود بعد از یك دوره دو ساله این بزرگراه در سال ۸۹ به بهره برداری برسد. اما با تاخیر در اجرای آن و بعد از وقوع زلزله سال ۱۳۹۱ شهرستان ورزقان بار دیگر توجه ها به سمت این پروژه جلب شد اما دولت گذشته حتی در ماه های پایانی خود هم نتوانست این بزرگراه مهم را به بهره برداری برساند.

با روی كار آمدن دولت روحانی یكی از پروژه هایی كه بعنوان اولویتی مهم در سطح استان عنوان شد، بزرگراه تبریز به اهر بود. اما در این دولت هم با وجود آنكه سال ۹۵ بعنوان زمان تخمینی تكمیل آن مطرح شده بود، باز هم امكان نهایی شدن این پروژه فراهم نشد تا در سفر روز گذشته رئیس جمهوری به استان آذربایجان غربی بار دیگر پای این بزرگراه به وعده های دولتمردان باز شود.

رئیس جمهوری این دفعه در صحبت های خود زمان دقیقی از بهره برداری این پروژه عرضه نكرده اما از تعهد دولت به تكمیل آن در آینده نزدیك اطلاع داده است.

بر اساس اعلام رئیس جمهوری در شرایطی كه اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه ۹۰ میلیارد تومان بوده تابحال ۱۰۴ میلیارد تومان اعتبار صرف آن شده است و این امید وجود دارد كه در آینده نزدیك این بزرگراه مهم به مرحله بهره برداری برسد.

طرحی كه ۱۰ سال از كلنگ زنی آن گذشته و با عنایت به وضعیت خطرناك و میزان بالای تلفاتش به جاده مرگ مشهور شده، شاید با وعده ای كه شخص رئیس جمهوری عرضه كرده، سرانجام به بهره برداری نهایی برسد و یكی از كابوس های موجود در ذهن مردم منطقه آذربایجان شرقی سرانجام با تعبیری خوش به آخر برسد.
1397/02/05
19:48:15
5.0 / 5
2427
تگهای خبر: بهره برداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید