شرط دریافت بیمه بیكاری افراد قرارداد كارمعین چیست؟

شرط دریافت بیمه بیكاری افراد قرارداد كارمعین چیست؟ به گزارش كاروخدمت مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، یكی از شروط لازم برای دریافت بیمه بیكاری افراد دارای قرارداد كار معین را داشتن حداقل یك سال سابقه كار در آخرین كارگاه دانست.


به گزارش روز دوشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مسعود بابایی» در تشریح قوانین مربوط به بیمه بیکاری اظهار داشت: مشمولین فاقد قرارداد موقت همچنان با دارا بودن ۶ ماه سابقه مشمول بیمه بیکاری هستند.
وی درباره بیمه بیکاری افرادی که قرارداد موقت دارند، اضافه کرد: با وجود اینکه هیات عمومی دیوان عدالت اداری کارگران دارای قرارداد کار مدت معین را از شمول بیمه بیکاری مستثنی کرده است، اما بر مبنای تفاهم نامه مشترک بین وزارت تعاون و سازمان تأمین اجتماعی در اسفندماه سال ۸۴ چنانچه فرد دارای یک سال سابقه کار در آخرین کارگاه باشد مشمول بیمه بیکاری خواهد شد.
مدیر کل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون تصریح کرد: کارگران دائم چنانچه حداقل ۶ ماه حق بیمه پرداخت کنند مشمول بیمه بیکاری بوده و بدون هیچ خللی طبق چارچوب قانونی از مقرری بیمه بیکاری بهره مند می شوند.
بابایی اظهارداشت: افرادی که در زمان قرارداد کار اخراج می شوند، می توانند برای تعیین تکلیف و بهره مندی از مزایای قانونی پیشبینی شده از راه سامانه جامع روابط کار دادخواست خویش را در سامانه ثبت و پیگیری لازم را انجام دهند.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، «علی ربیعی» سخنگوی دولت اعلام نمود که با شیوع بیماری کرونا یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از بازار کار خارج شدند و از این میزان ۸۵۰ هزار نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری بودند که با احتساب ۲۴۰ هزار نفر از افرادی که پیش از این مقرری بیمه بیکاری دریافت می کردند، در مجموع یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در فهرست دریافت بیمه بیکاری قرار داشتند.
به گفته «علی ربیعی» بعد از این مدت ۱۶۹ هزار نفر در دور جدید بازگشت به کار داشتند.1399/08/06
10:46:07
5.0 / 5
1209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید