تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان كرونا در جهان کاروخدمت: شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-19ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 166 میلیون و 486 هزار و 326 نفر رسیده و مرگ سه میلیون و 457 هزار و 851 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۴۷ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۹۶۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۲۶.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۴۶ هزار و هند با بیش از ۲۹۵ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۱ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همین طور روسیه بیش از ۱۱۷ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۸ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۷ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها کلمبیا با بیش از ۸۳ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۸ هزار، آرژانتین با بیش از ۷۳ هزار، لهستان با بیش از ۷۲ هزار، پرو با بیش از ۶۷ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اوکراین و اندونزی با بیش از ۴۹ هزار و ترکیه با بیش از ۴۵ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۳۹۸ مبتلا، ۶۰۳ هزار و ۴۰۸ قربانی
۲. هند: ۲۶ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۲۹۰ مبتلا، ۲۹۵ هزار و ۵۲۵ قربانی
۳. برزیل: ۱۵ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۱۵۶ مبتلا، ۴۴۶ هزار و ۵۲۷ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۵۸۱ هزار و ۳۵۱ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۴۳۷ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۱۶۹ هزار و ۹۵۱ مبتلا، ۴۵ هزار و ۸۴۰ قربانی
۶. روسیه: چهار میلیون و ۹۸۳ هزار و ۸۴۵ مبتلا، ۱۱۷ هزار و ۷۳۹ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۵۷ هزار و ۹۲۳ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۱۰ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۷۶ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۲۸ قربانی
۹.آلمان: سه میلیون و ۶۴۶ هزار و ۶۰۰ مبتلا، ۸۷ هزار و ۸۵۲ قربانی
۱۰. اسپانیا: سه میلیون و ۶۳۶ هزار و ۴۵۳ مبتلا، ۷۹ هزار و ۶۲۰ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/03/01
10:06:47
5.0 / 5
300
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید